A kisgyermek fogápolását már a fogzáskor el kell kezdeni. A csecsemő ilyenkor fájdalmat érez, nyűgös, sír. Ha fogínygélt alkalmazva dörzsöljük a fájó felületet, enyhíthetünk a fájdalmán. Nagyon fontos, hogy a gyereknek a kezdetektől természetes legyen a fogápolás, ne féljen a fogorvostól rutinszerűvé váljon számára, hogy étkezés után fogat kell mosni. Gondolni kell arra is, mi a teendő, ha a gyerek foga, vagy a száj-nyálkahártya megsérül. Olvassa el összeállításunkat, benne a téma kapcsán készült interjút.
Patikánk az alábbi fogápolási készítményeket, eszközöket ajánlja a 0-3 éves, illetve a 3-12 éves korosztálynak, kiegészítve a szájnyálkahártya-sérülések kezelésére ajánlott termékekkel:
A fogak ápolását nem lehet elég hamar elkezdeni. Ezért már kisgyermek-korban kritikus, hogy megtanítsuk a legkisebb családtagokat is a fogkefe helyes használatára. Bár a tejfogak a fogváltással kihullnak, de ha a szülő nem követi figyelemmel és befolyásolja a jó szokás kialakulását, felnőtt korban komoly problémákkal kell majd a fog viselőjének szembesülnie. A fogápolás fontosságáról és annak részleteiről Dr. Kasza Barbara fogorvost kérdeztük.
Nagyon fontos, hogy a gyermekkel, minél korábbi életkorban megismertessük, és megszerettessük a fogkefe használatát, azonban kisgyerekeknél jobb, ha a szülő mossa a gyerek fogát. A tejfogak megjelenési sorrendje változó. Leggyakrabban az alsó, középső metszőfogak bújnak a felszínre, ezt követik a felső metszők, majd az őrlő- és a szemfogakkal fejeződik be a tejfogazat megjelenése.
A cikk teljes terjedelemben itt olvasható!
Forrás: WEBBeteg